Escollir la llum adequada pot realment duplicar l'eficiència de la reunió?
Per què és important la il·luminació de la sala de reunions
El valor de la il·luminació de la sala de reunions va molt més enllà de simplement "il·luminar l'espai". El que realment importa és com la il·luminació millora l'eficiència de les reunions, millora la qualitat de les videotrucades i dóna forma a l'experiència espacial. En elevar el tema de "lluminàries" a "experiència de reunió", el procés de selecció posterior es torna més útil.
Les reunions necessiten comoditat visual i concentració
El nucli de la il·luminació de la sala de reunions no és "més brillant" sinó "més còmode i capaç de mantenir el focus". Per què la il·luminació afecta la qualitat de la reunió? Perquè el sistema visual humà és extremadament sensible a la llum. Durant una llarga reunió o sessió de pluja d'idees, si la llum és desigual (un punt brillant a la taula mentre els costats són tènus), els ulls s'han d'ajustar constantment, provocant ràpidament fatiga. L'excés de brillantor provoca enlluernament i irritació; la lluminositat insuficient obliga els participants a inclinar-se cap endavant o agabar els ulls, desviant l'atenció de l'agenda cap a l'adaptació visual. Un escenari típic: a la meitat d'una sessió d'entrenament, les persones de darrere comencen a fregar-se els ulls o a mirar-se el telèfon, mentre que les de davant arruguen les celles i intenten protegir-se els ulls de la llum superior. Aquests no són problemes d'actitud -il·luminació de la sala de reunionsestà drenant el seu focus. Una bona il·luminació hauria de ser gairebé imperceptible: no dura, ni opressiva, ni tensa. Només quan s'aconsegueix "confort" i "enfocament" es pot garantir la qualitat de la reunió. I aquests dos resultats naturalment ens porten al següent requisit: videotrucades i presentacions.
Una bona il·luminació admet videotrucades i presentacions
Amb la col·laboració remota com a norma, la il·luminació de la sala de reunions ha de servir no només a les persones de la sala, sinó també a les càmeres i pantalles. Per què les videotrucades i les presentacions demanen una millor il·luminació? Perquè les llums de sostre típiques solen crear dos problemes clàssics: durant les videotrucades, les cares apareixen mig brillants i mig fosques, o amb ombres antiestètiques sota els ulls; durant la projecció o les presentacions, el resplendor a la pantalla fa que el contingut sigui difícil de veure. Una simple comparació abans/després: abans d'actualitzar, els equips remots sovint es queixaven "no podem veure les expressions amb claredat: els companys semblen cansats"; després de l'actualització, la llum suau i uniforme il·lumina les cares i no hi ha cap enlluernament a la pantalla, de manera que el contingut de la presentació és clar d'un cop d'ull. Això demostra queil·luminació de videoconferènciaiil·luminació de presentacióha de ser multi-tasca: servir l'ull humà, la càmera i la pantalla simultàniament. El que fa que les sales de reunions siguin diferents de les oficines normals és precisament aquesta doble funció de comunicació bidireccional i intercanvi de contingut. No obstant això, en realitat, la majoria de les sales de reunions no aconsegueixen ni tan sols aquestes necessitats bàsiques, cosa que ens porta a una llista de problemes comuns.
Problemes d'il·luminació habituals a les sales de reunions
Si la vostra sala de reunions mostra sovint algun dels símptomes següents, la il·luminació ja us frena:
- Enlluernament– Els tubs nus o els panells massa brillants brillen directament als ulls, fent que els participants agafin inconscientment o giren el cap, augmentant la fatiga visual.
- Lluminositat excessiva o insuficient local– "Puncs calents" a la taula: les zones lluminoses són lluminoses, les zones fosques fan que els documents siguin difícils de llegir, forçant l'ajust constant dels ulls.
- Temperatura de color inadequada– El blanc fred (6500K) se sent tens i dur; groc càlid (3000K) fa que la gent s'adormi; no hi ha una temperatura de color neutra adequada per a reunions llargues.
- Col·locació deficient dels accessoris respecte a les pantalles– Els accessoris instal·lats directament a sobre o davant de les pantalles provoquen reflexos a les pantalles de projecció, parets de vídeo o pissarres blanques, bloquejant el contingut crític.
- Aspecte inconsistent de l'aparell– Una barreja de downlights i focus suspesos sembla desordenada, perjudicant l'estètica i arruïnant la uniformitat de la il·luminació.
Aquests no són problemes menors aïllats:enlluernament, temperatura de colorillum uniformeresumeix el 90% de les queixes per complir amb la ineficiència. Com que aquests problemes són tan comuns, cada cop més dissenyadors i gestors d'instal·lacions recorren a solucions professionals. Hi ha un únic tipus de lluminària que pugui abordar sistemàticament l'enlluernament, la uniformitat, l'adaptació a la temperatura del color i els conflictes de col·locació de l'aparell? La resposta apunta als llums del panell LED.

Per què els panells LED són adequats per a les sales de reunions
A la secció anterior vam enumerar els punts de dolor comuns de la il·luminació de la sala de reunions. Aleshores, hi ha una lluminària que pugui resoldre els conflictes d'enlluernament, uniformitat, adaptació a la temperatura del color i col·locació alhora? Els panells LED són una solució madura dissenyada exactament per a aquest propòsit. A continuació expliquem a partir de quatre dimensions per què s'adapten més a les sales de reunions que els downlights, els focus o els panells plans ordinaris.
Distribució uniforme de la llum
La característica més definitòria d'un panell de llum LED és la seva font de llum superficial. A diferència de les fonts puntuals com ara downlights o focus, un panell de llum utilitza una placa de guia de llum per convertir la llum puntual dels xips LED en una llum superficial difusa uniformement. Les fonts puntuals creen punts calents nítids i ombres dures als escriptoris i a les cares; una font de llum superficial actua com una claraboia suau, repartint la llum de manera uniforme per l'escriptori, les parets i la cara dels participants. El resultat: no hi ha línies de tall dures a la taula, no hi ha cares "mig brillant, mig fosc" i no hi ha grans ombres a les pissarres blanques ni a les parets d'escriptura. Aixòdistribució uniforme de la llumés especialment important per a reunions llargues, llegir documents o examinar mostres. Una comparació senzilla: sota una font puntual, l'ombra de la teva mà cobreix el teu quadern quan escrius; sota una font de llum superficial, les ombres pràcticament desapareixen.Distribució uniforme de la llumés la base de la il·luminació de la sala de reunions, i els panells de llum destaquen naturalment. Després de resoldre la uniformitat, el següent repte és l'enlluernament.
Lluentor baix i aspecte net del sostre
Si la uniformitat s'adreça al terra, el control de l'enlluernament s'adreça als ulls. En una sala de reunions, els participants sovint miren les pantalles, les pissarres blanques o els altaveus; si els accessoris del sostre brillen directament als seus ulls, els ulls intenten instintivament mirar cap a un altre costat, causant fatiga i irritació. Els llums del panell LED utilitzen fonts de llum profundament encastades, difusors esmerilats i reixetes anti-enlluernament per mantenir la brillantor de la superfície dins d'un rang còmode. Des d'una posició normal assegut, veus un pla lluminós suau, no una fila de xips LED brillants. Aixòbaix resplendorLa característica millora directament la qualitat de les videotrucades: la càmera ja no perd detalls facials a causa de la forta llum aèria i els participants remots poden veure clarament les expressions de tothom. Al mateix temps, quan els llums del panell estan encastats o muntats a la superfície, creen un ambient pla i netaspecte net del sostre, sense l'aspecte desigual de "forat de bala" dels downlights o el desordre visual dels accessoris suspesos. Com més net sigui el sostre, més modern i professional serà l'espai, especialment important per a reunions amb clients o conferències d'executius. Amb la funció i l'aspecte abordats, mirem el valor a llarg termini.
Eficiència energètica i llarga vida útil
Per als compradors i gestors d'instal·lacions, més enllà del rendiment i l'estètica, un càlcul a llarg termini és essencial. Els panells LED destaquen en eficiència energètica i vida útil, cosa que els fa realment adequats per a projectes d'oficines comercials. En comparació amb les llums de graella fluorescents tradicionals, les llums del panell LED estalvien més del 50% d'energia; en comparació amb els focus halògens, l'estalvi és encara més gran. Més important encara, una llum de panell de qualitat pot durar 50.000 hores, amb 10 hores d'ús diari, és a dir, més de 13 anys. Això significa una freqüència de reemplaçament extremadament baixa, una reducció dràstica dels costos laborals de manteniment i que no "comencen a parpellejar després d'un any, la meitat necessita reemplaçament després de tres anys". Per a una planta sencera o un edifici d'oficines sencer amb diverses sales de reunions,eficiència energètica i llarga vida útiles tradueix directament en un estalvi quantificable de costos operatius. Per descomptat, els projectes comercials també s'enfronten a una pregunta pràctica: poden harmonitzar els panells de llum amb els interiors d'oficines existents?
Fàcil de combinar amb interiors d'oficines
Les sales de reunions no són "laboratoris d'il·luminació" aïllats; s'han d'integrar en l'estètica global de l'oficina. Els panells LED s'utilitzen àmpliamentsales de juntes, sales de conferènciesisales de reunionsprecisament per la seva alta compatibilitat amb interiors d'oficines. Pel que fa a la mida, les opcions habituals inclouen 600 × 600 mm, 300 × 1200 mm, 600 × 1200 mm, etc., que coincideixen amb mòduls de sostre estàndard. En color, els marcs blancs o platejats s'adapten a gairebé qualsevol moble d'oficina modern. En instal·lació, poden ser encastades, de superfície o suspeses, adaptant-se de manera flexible a diferents alçades de sostre i estils de decoració. Tant si es tracta d'una sala de juntes formal com d'un espai de reunió informal, els llums del panell aconsegueixen ser "discreïts però de suport a tot l'espai". No aclaparan com els llums penjants industrials, ni abaratien l'aspecte dels tubs fluorescents econòmics. És aquesta adaptabilitat subestimada però pràctica la que fa que les llums del panell LED siguin l'opció predeterminada per a la il·luminació de les sales de reunions. Així doncs, entre els molts tipus de panells de llum que hi ha al mercat, quins paràmetres són realment importants i com seleccioneu l'adequat per a la vostra sala de reunions? La següent secció ofereix una guia de selecció detallada.
Com triar la llum del panell LED correcta
Ja hem explicat per què els panells LED són adequats per a sales de reunions. Però el mercat ofereix llums de panell que van des de desenes fins a centenars de dòlars, i els fulls d'especificacions estan plens de lúmens, temperatura de color, CRI, UGR... quins són importants i com trieu? Aquesta secció desglossa el procés de selecció en sis dimensions clau.
Trieu per mida de l'habitació
El primer pas no és submergir-se en les fitxes, sinó mesurar l'àrea de la sala de reunions.Mida de l'habitaciódetermina quantes llums necessiteu, quina mida hauria de tenir cadascuna i la sortida total de llum. Una guia senzilla:
- Sala de reunions petita (<15㎡, e.g., huddle room): normalment 1–2 peces de llums de panell de 600 × 600 mm, sortida total de lumens 3000–4000 lm.
- Sala de reunions mitjana (15–30㎡, p. ex., sala de conferències estàndard): recomanat 4–6 peces de 600×600 mm o 2–3 peces de 600×1200 mm, sortida total de lumens 6000–10000 lm.
- Large meeting room (>30㎡, per exemple, sala de juntes o sala de formació): 6 peces o més, o amb llums de panell de tira llarga, sortida total de lumens a partir de 12000 lm.
És important destacar que una habitació gran no es pot resoldre simplement "afegint més llums": la disposició i la uniformitat són igualment importants. La següent secció (H24) proporciona una taula de recomanacions detallada; aquí ens centrem en el principi: els espais petits utilitzen 600×600, els espais mitjans i grans utilitzen 600×1200 o múltiples unitats. Després de determinar la mida i la quantitat, la següent pregunta és: quina brillantor?
Trieu per sortida de lumens
Molts compradors solen preguntar "de quants watts té aquesta llum?" - un error comú. La potència representa el consum d'energia, mentre que la mesura real de "lluminositat" ho éslumen- La quantitat total de llum visible emesa per l'aparell. Per a la mateixa llum de panell de 40 W, un producte de baixa eficiència només pot lliurar 3000 lm, mentre que un producte d'alta eficiència pot arribar als 4500 lm o més. Si mireu només la potència, és possible que acabeu amb una llum que consumeix més electricitat però que proporciona menys brillantor.
Llavors, quants lúmens necessita una sala de reunions? Segons els estàndards comuns d'il·luminació d'oficines, la il·luminació recomanada per a l'escriptori és de 300 a 500 lux. Estimacions aproximades: sala de reunions petita en total 3000–4000 lm, mitjana 6000–10000 lm, gran 12000–18000 lm. Si un producte només inclou la potència i no els lúmens, ometeu-lo. Recordeu:Llums més alts significa més brillant, però també considereu l'àrea de l'habitació i el nombre de llums. Les PMF més endavant respondran específicament "quants lúmens necessito per a la meva sala de reunions". Després de determinar la brillantor, el següent paràmetre clau que afecta "l'ambient" i l'"efecte visual" és la temperatura del color.
Trieu per temperatura de color
La temperatura del color, mesurada en Kelvin (K), determina si la llum apareix càlida/groguenca o freda/blavosa. Les diferents temperatures de color afecten directament la percepció psicològica i la claredat visual dels participants:
- Blanc càlid (2700K–3000K): s'assembla a la llum incandescent: relaxant i acollidor, però pot induir somnolència, no apte per a reunions que requereixen concentració.
- Blanc neutre (3500K–4500K): s'assembla a la llum natural del dia, clar sense ser dur. Aquest és l'interval recomanat per a sales de reunions. 4000K és especialment popular: manté el focus sense sentir fred.
- Blanc fred (5000K–6500K): s'assembla a la llum del dia: alt contrast i alerta. Adequat per a presentacions orientades als detalls o gravació de vídeo, però pot causar tensió durant períodes llargs.
Una referència senzilla:
- Necessitatfocus(pluja d'idees, reunions de decisió) → 4000K–4500K
- Necessitatcomoditat(formació llarga, reunions amb clients) → 3500K–4000K
- Necessitatefecte de presentació(videotrucades, visualitzacions de productes) → 4500K–5000K
La majoria de sales de reunions trien4000Kcom a compromís. Si necessiteu flexibilitat, considereu productes blancs ajustables. Però independentment de la temperatura del color, hi ha un altre paràmetre que determina la "precisió del color": CRI.
Trieu per CRI
El CRI (índex de reproducció del color) mesura amb quina precisió una font de llum revela els colors reals dels objectes, en una escala de 0 a 100. La il·luminació general de l'oficina requereix un CRI superior o igual a 80, però per a les sales de reunions es recomanaCRI superior o igual a 90. Per què?
Com que les sales de reunions solen incloure:
- Videotrucades: els tons de pell semblen naturals? El CRI baix fa que les cares semblin pàl·lides o verdoses.
- Visualització de documents o mostres: un informe codificat per colors, una mostra de color de producte: un CRI baix distorsiona els colors i provoca una interpretació errònia.
- Col·laboració remota: el que l'altre costat veu a través de la càmera depèn en gran mesura de la representació del color de la llum.
Les llums del panell d'IRC elevat (Ra superior o igual a 90) fan que els tons de la pell siguin més naturals, els documents siguin més clars i els productes siguin més fiables. Si les vostres reunions impliquen revisions de disseny, aprovacions de mostres o qualsevol treball sensible al color, demaneu un CRI superior o igual a 95. Després de la reproducció del color, mirem un paràmetre específic de la sala de reunions però que sovint es passa per alt: el control de l'enlluernament.
Trieu per UGR / control d'enlluernament
L'enlluernament és la queixa número u de la il·luminació de les sales de reunions. Fins i tot si la brillantor és suficient i la temperatura del color és adequada, si l'aparell és directament brillant, els participants sentiran fatiga, irritació i fins i tot mals de cap. UGR (Unified Glare Rating) és un índex reconegut internacionalment per a l'enlluernament:com més baix sigui el valor UGR, menys enlluernament.
- UGR Inferior o igual a 19: pràcticament sense enlluernament, apte persales de reunionsamb llargues reunions.
- UGR 22: acceptable per a oficines generals, però mirar la llum pot ser incòmode.
- UGR Superior o igual a 25: clarament lluminós, apte només per a magatzems o passadissos.
Per què emfatitzar el baix resplendor per als llums del panell? Com que els panells de llum normals sense disseny anti-enlluernament (persianas, fonts profundament encastades, difusors d'alta boira) poden tenir un UGR de 22 o fins i tot 25. En canvi, els panells de llum dissenyats específicament per a sales de reunions poden aconseguir un UGR inferior o igual a 19 o fins i tot inferior o igual a 16.baix resplendor vs estàndardcomparació: sota una llum de panell estàndard encara es poden veure punts brillants dels LED a una alçada normal asseguda; sota un panell de llum poc brillant, tota la superfície apareix com un pla lluminós uniforme sense duresa. Quan seleccioneu, busqueuUGRvalor a les especificacions del producte i confirmeu que és Inferior o igual a 19. Després del control de l'enlluernament, hi ha un requisit ocult: atenuació.
Trieu segons el requisit d'atenuació
Les sales de reunions són espais dinàmics: les presentacions matinals necessiten tota lluminositat; la pluja d'idees a la tarda pot beneficiar-se d'una llum lleugerament atenuada per centrar-se en la projecció; la gravació de vídeo ha d'evitar la sobreexposició; la neteja o l'ús fora de l'horari només requereix poca llum. Si la llum només té control d'encesa/apagada, molts escenaris es tornen incòmodes.Atenuaciópermet que una llum s'adapti a diversos estats:
- Mode de reunió (100% de brillantor): brillantor total per a la discussió, la lectura de documents.
- Mode de presentació (60-70% de brillantor): una brillantor lleugerament més baixa per fer ressaltar la pantalla i reduir els reflexos.
- Mode de vídeo (80-90% de brillantor + llum facial suau): garanteix una il·luminació uniforme de les cares sense sobreexposició.
- Mode de trencament/neteja (10-20% de brillantor): estalvi d'energia i còmode.
Anant més enllà, l'enfosquiment es pot combinar amb sensors o controls intel·ligents per a l'ajust automàtic: els llums s'encenen quan algú entra, s'atenuen o s'apaguen quan l'habitació està buida. Per a sales de reunions que es reserven tot el dia,requisit d'atenuaciója no és un "agradable de tenir" sinó un "imprescindible". Quan seleccioneu, confirmeu si la llum del panell admet protocols d'atenuació de 0–10 V, DALI o PWM i que l'atenuació és suau i sense parpelleig.
Aquestes sis dimensions -mida de l'habitació, sortida de lumens, temperatura de color, CRI, UGR, atenuació– formar un marc complet per seleccionar panells de llum per a sales de reunions. Però per a diferents mides d'habitació, tipus de sostre i pressupostos, com ho combines? La secció següent (H24) ofereix una matriu de comparació d'especificacions intuïtiva i una taula de recomanacions basada en escenaris, de manera que podeu seguir-la directament.
Mides de llum de panell LED recomanades per a diferents sales de reunions
A l'apartat anterior vam desglossar les sis dimensions de selecció: mida, lúmens, temperatura de color, CRI, UGR, atenuació. Aquesta secció tradueix aquests paràmetres en recomanacions concretes per a diferents tipus de sales de reunions. La matriu següent cobreix els quatre tipus de sales de reunions més habituals, des de la sala de reunions més petita fins a la sala de juntes més alta. Utilitzeu-lo com a referència directa.
| Tipus d'habitació | Mida de llum del panell recomanada | Quantitat/Disposició | Sortida total de lúmenes (lm) | Temperatura de color (K) | CRI | UGR (menor o igual a) | Recomanació d'atenuació |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Petita sala de reunions (<15㎡) | 600×600 mm | 1–2 (centrat o costat a costat) | 3000–4000 | 4000 | Major o igual a 90 | 19 | Opcional |
| Sala de reunions estàndard (15–25㎡) | 600×600mm o 600×1200mm | 4×600×600 o 2×600×1200 | 6000–8000 | 4000 | Major o igual a 90 | 19 | Recomanat |
| Gran sala de conferències (25–40㎡) | Principalment 600×1200 mm | 4–6 (disposició matricial) | 10000–15000 | 4000–4500 | Major o igual a 90 | Menor o igual a 16 | Necessari |
| Sala de juntes(Més superior o igual a 30㎡, gamma alta) | 600×1200 mm o mida personalitzada | 6+, o combinació cala/indirecta | 12000–18000 | 3500–4000 (sintonitzable) | Major o igual a 95 | Menor o igual a 16 | Obligatori (0–10 V/DALI) |
A continuació es mostren notes detallades per a cada escenari.
Petita sala de reunions
Les petites sales de reunions s'utilitzen normalment per a entre 2 i 6 persones per a converses ràpides o sincronitzacions remotes. L'espai és petit, però les demandes d'il·luminació no són baixes: com que les càmeres solen disparar a poca distància, qualsevol llum desigual s'amplia a les cares. Recomanat:1–2 peces de llums de panell de 600 × 600 mm, sortida total de lumens 3000–4000 lm. Per a una habitació gairebé quadrada, funciona una unitat centrada; per a una habitació rectangular, dues juntes són millors. Instal·lació:encastat o de superfícieper mantenir net el sostre. Cas d'ús típic: posicions en equip, sincronitzacions remotes ràpides. Eviteu els llums de panells de mida gran (per exemple, 600 × 1200 mm) que poden fer que un espai petit se senti opressiu.
Sala de reunions estàndard
Aquest és el tipus de sala de reunions més comú, amb capacitat entre 6 i 12 persones per a debats diaris sobre projectes, reunions de departament i formació. Dues recomanacions principals:
- 4 peces de llums de panell de 600×600 mmen una matriu 2×2.
- 2 peces de llums de panell de 600×1200 mmmuntat paral·lel a la taula llarga, encastat o suspès.
La sortida total de lúmenes 6000–8000 lm garanteix una il·luminació de l'escriptori de 400–500 lux. La temperatura de color fixa de 4000K és l'opció més segura, equilibrant l'enfocament i la comoditat.CRI superior o igual a 90iUGR Menor o igual a 19són requisits durs, perquè les videotrucades i la lectura de documents són freqüents. Es recomana l'atenuació (almenys 0–10 V) per reduir la brillantor durant les presentacions. Aquesta configuració és la "recomanació principal" de més valor de tota la guia.
Sala de conferències
Les grans sales de conferències s'utilitzen per a informes interdepartamentals, presentacions de clients i reunions remotes de la junta, amb capacitat de 12 a 20 persones. Els espais més grans exigeixen una major uniformitat i un control més estricte de l'enlluernament. Recomanat:Llums de panell de 600×1200 mmcom a opció principal, en una matriu 2×2 o 2×3 (4–6 unitats), sortida total de lumens 10000–15000 lm. La temperatura del color pot ser lleugerament més alta (4000–4500K) per millorar la claredat de la presentació. El més crític,UGR Menor o igual a 16– com que els participants s'asseuen estesos, la seva mirada sovint escombra el sostre i es notarà qualsevol enlluernament. L'atenuació es fa "necessària", preferiblement DALI o 0–10 V amb preajustos d'escena (mode de presentació, mode de vídeo, mode de brillantor total). A més, aquestes sales solen tenir pantalles de projecció o pantalles interactives; Els accessoris han d'evitar la zona de 30 graus directament davant de les pantalles.
Sala de juntes
La sala de juntes és la cara de l'empresa: la il·luminació no només ha de funcionar bé, sinó que també ha de transmetre professionalitat i imatge de marca. Aquests espais solen ser superiors o iguals a 30㎡, però només poden acollir entre 8 i 12 persones (taula gran, espai generós). Recomanat:
- Llums de panell de 600×1200 mmomides personalitzades(p. ex., tires primes de 300×1200 mm) combinades amb il·luminació indirecta de cala.
- Sis o més unitats, possiblement complementades amb tires lleugeres per crear capes.
- Sortida total de lúmenes 12000–18000 lm, però sovint s'utilitza a nivells atenuats.
Recomanació de temperatura de color:Blanc ajustable 3500–4000K– Les reunions de decisió formals poden utilitzar una mica més càlida (3500K) per reduir la tensió, mentre que les videotrucades remotes es poden configurar a 4000K per als tons de pell naturals.CRI superior o igual a 95és obligatori, ja que les sales de juntes sovint revisen informes anuals, proves de disseny, mostres de productes, contingut sensible al color.UGR Menor o igual a 16amb fonts o persianes profundament encastades, no garanteix cap molèstia quan mira cap amunt. L'atenuació ha de ser suau i sense parpelleig, idealment integrat amb un sistema de control intel·ligent (p. ex., DALI-2) amb preajustos per a "reunió de decisió", "videotrucada", "pausa" i molt més. L'aspecte de la lluminària també s'ha d'harmonitzar amb els interiors de gamma alta: bisell prim, panells de llums sense marc o amb adorns de fusta.
Aquests quatre escenaris cobreixen el 90% de les necessitats de sala de reunions. Si el vostre projecte es troba entre dues categories, seguiu el principi de "compatibilitat ascendent": si l'àrea és més propera a la categoria més gran, o si la freqüència d'ús és alta o el client és important, trieu les especificacions més estrictes. A continuació, compilem les preguntes més freqüents sobre la selecció en una PMF, responent directament "quants lúmens són suficients", "com comprovar UGR", "com cablejar la regulació", etc.
Encastat, muntat a la superfície o suspès?
Escollir les especificacions de llum del panell adequades és només la meitat del treball. El mateix panell de llum es pot encastar al sostre, muntar-se a la superfície o suspendre. Aquests tres mètodes d'instal·lació afecten directament la sensació espacial, el cost de construcció i el manteniment futur. Aquesta secció t'ajuda a decidir:Quin mètode d'instal·lació s'adapta al meu sostre i projecte?
Instal·lació encastada
La instal·lació encastada significa que la llum del panell s'instal·la al sostre, a ras de la superfície del sostre. Quan és adequat? Tres condicions:
- Un sostre suspès que es pot tallar: normalment sostres de plaques de guix, fibra mineral o làmines d'alumini. Hi ha d'haver suficient espai en T i profunditat de ple (normalment superior o igual a 80 mm) per acomodar el cos de l'aparell.
- Es desitja un aspecte net i minimalista: l'aparell desapareix al sostre, sense ressalts ni elements penjants, visualment el més net. Adequat per a estils d'oficina moderns i espais que necessiten una il·luminació "subestimada però professional".
- Obra nova o reforma total: la instal·lació encastada requereix tallar forats durant la instal·lació al sostre i és menys adequada per a habitacions ja acabades (tret que el tall i la reparació locals siguin acceptables).
El millor per: fals sostres estàndard d'oficines, nous projectes, espais amb grans exigències de neteja del sostre.
L'avantatge de la instal·lació encastada és un aspecte visualment unificat i sense ús d'alçada addicional; els inconvenients són que s'ha de tallar el sostre i el manteniment futur requereix treure l'aparell. Si el sostre no es pot tallar (p. ex., llosa de formigó vist o placa de guix acabada que no es pot alterar), s'ha de considerar el muntatge en superfície.
Instal·lació en superfície
La instal·lació en superfície significa que la llum del panell es fixa directament a la superfície del sostre sense cap tall. Quan és més adequat el muntatge en superfície?
- Estructures de sostre que no es poden tallar: com ara lloses de formigó, sostres d'estil industrial vist o sostres ja acabats on no es permeten danys.
- Projectes de modernització: la sala de reunions existent no té disposicions d'il·luminació empotrada; el muntatge en superfície és la solució més ràpida i de menor cost. No es requereix cap treball al sostre; simplement executeu el cablejat de la superfície i arregleu els accessoris.
- Espais amb poca alçada de sostre: la instal·lació encastada requereix un gruix de l'aparell (normalment de 30 a 50 mm) més un espai ple, mentre que els llums de panell ultra prims de superfície només tenen un gruix de 15 a 25 mm i, en realitat, utilitzen menys espai.
Tingueu en compte que els accessoris de superfície sobresurten del sostre, visualment menys nets que els encastats. No obstant això, els llums moderns de panells ultra prims amb bisells tan estrets com 10 mm poden aconseguir un aspecte gairebé "tauler lluminós enganxat al sostre", millorant considerablement l'estètica.El millor per: modernitzacions, sostres no suspesos, desplegament ràpid.
Si l'alçada del sostre és generosa i es desitja un espai de reunió més orientat al disseny, la instal·lació suspesa és una altra opció.
Instal·lació suspesa
La instal·lació suspesa significa que el panell de llum es penja del sostre mitjançant filferros o varetes, amb un buit visible entre l'aparell i el sostre. Quan és millor la instal·lació suspesa per a una sala de reunions?
- Alçada del sostre alt (superior o igual a 3 m): si el sostre està més de 2,8 m per sobre de l'escriptori, els llums encastats o muntats a la superfície poden sentir-se "flotant" i la sortida de llum disminueix amb la distància. Les llums suspeses apropen la font de llum a l'escriptori (normalment 2,2-2,4 m per sobre del terra), millorant l'eficiència i l'enfocament visual.
- Es desitja l'expressió del disseny: els panells de llum suspesos (especialment els models de fils prims i bisell ultra prim) es converteixen en elements de disseny al sostre. Les matrius de múltiples llums suspeses poden reforçar una sensació de cerimònia i modernitat. Comú asales de juntesioficina modernazones de reunió obertes.
- Necessitats acústiques: alguns llums de panells suspesos poden integrar materials acústics (per exemple, panells laterals de feltre o cobertes posteriors), solucionant problemes tant d'il·luminació com de reverberació, valuós per a sales de reunions grans o sales d'entrenament.
Tingueu en compte que la instal·lació suspesa consumeix espai vertical; Les habitacions amb una alçada del sostre inferior a 2,6 m no són adequades (risc de cops de cap o sentir-se opressiu). A més, la suspensió requereix ancoratges incrustats al sostre, cosa que fa que la instal·lació sigui una mica més complexa.El millor per: espais alts, projectes de disseny, sales de reunions que requereixen tractament acústic.
Cadascun dels tres mètodes té els seus casos d'ús, però en projectes reals la gent sovint es pregunta "quina és exactament la meva situació del sostre?" La taula de comparació i el procés de decisió següents us ajuden a prendre l'elecció final.
Com triar en funció de l'estructura del sostre
| Tipus de sostre | Instal·lació recomanada | Raó |
|---|---|---|
| Sostre suspès (plaques de guix/fibra mineral/alumini), nou projecte | Encastat | Aspecte més net; els forats es poden preparar amb antelació |
| Sostre suspès, però ja acabat i no es permet tallar | Montat en superfície | Sense danys, construcció més ràpida |
| Sense sostre suspès (formigó vist / estructura oberta), estil industrial | Montat en superfície o suspès | El muntatge en superfície és net; suspès pot ser un punt focal del disseny |
| Alçada del sostre Superior o igual a 3,0 m, estil d'oficina modern | Suspès | Redueix la font de llum, millora la capa espacial |
| Renovació, pressupost limitat | Montat en superfície | Cost més baix, no cal modificar l'estructura del sostre |
| Sala de juntes de gamma alta que requereix tractament acústic | Suspès (integrat acústicament) | Il·luminació + absorció acústica en una, professional i estètica |
Procés de decisió (tres passos):
- Comproveu l'estructura del sostre: sostre suspès i es pot tallar → encastat; sostre suspès però no es pot tallar → muntat en superfície; sense sostre suspès → muntat en superfície o suspès.
- Comproveu l'alçada del sostre: <2.6m → recessed or surface‑mounted (avoid suspended); ≥3.0m → consider suspended.
- Comproveu la naturalesa del projecte: nou projecte → encastat; retrofit → muntat en superfície; projecte d'aparador de disseny → suspès.
Després de decidir el mètode d'instal·lació, diversos errors comuns en la construcció i l'adquisició reals encara us poden ensorrar: mida incorrecta del tall, accessoris muntats a la superfície que bloquegen els ruixadors, longitud incorrecta del cable de suspensió, etc.els 5 errors més comuns d'il·luminació de la sala de reunionsper ajudar-vos a evitar-los.

Errors comuns a evitar
Fins i tot amb les especificacions i el mètode d'instal·lació adequats, els projectes reals encara es troben sovint amb inconvenients. Aquests errors van des de perjudicar l'experiència de la reunió fins a provocar reelaboració i augmentar els costos. A continuació es mostren els cinc errors més comuns, que us ajudaran a evitar-los amb antelació.
Escollint només per potència
L'error més estès en les compres: preguntar-se "de quants watts té aquesta llum?" i assumint una potència més alta significa més brillant.La potència representa el consum d'energia, no la brillantor directament. Per a la mateixa llum de panell de 40 W, un producte de baixa eficàcia només pot oferir 80 lm/W (total 3200 lm), mentre que un producte d'alta eficàcia pot arribar a 120 lm/W (total 4800 lm), una diferència del 50% de brillantor. Si només observeu la potència, podeu comprar una llum que consumeixi més electricitat però que sigui més tènue.
L'enfocament correcte: primer determineu la sortida total de lumens que necessita la vostra sala de reunions (consulteu la taula de l'H24) i, a continuació, trieu un producte amb la suficient eficàcia.Recordeu: mireu els lúmens, no els watts. Aquest error es va esmentar a H23; ho reiterem aquí: qualsevol producte que no consti lúmens s'ha de saltar immediatament.
Ignorant l'enlluernament a les videotrucades
L'enlluernament és incòmode a les oficines generals, però a les sales de reunionsarruïna directament l'eficàcia de la reunió. Per què? Perquè les sales de reunions afegeixen càmeres i pantalles.
Imagineu-vos aquest escenari: us asseieu a la taula sota un panell de llum estàndard amb UGR 22. Podríeu pensar que "està bé, no massa cridaner". Però el que veuen els teus col·legues remots a través de la càmera és: el teu front i els pòmuls estan sobreexposats i blanquejats, mentre que els teus ulls i la barbeta estan a l'ombra; les expressions facials es perden. Al mateix temps, si us aixequeu per escriure en una pissarra i mireu cap amunt, aquesta mateixa llum es troba just a la vostra línia de visió, obligant-vos a entrecerrar els ulls. Durant una projecció, l'enlluernament crea un "vel" a la pantalla, reduint el contrast.
L'enlluernament a les sales de reunions no només és incòmode, sinó que degrada directament les videotrucades i les presentacions. Solució: trieu llums de panell amb UGR inferior o igual a 19, idealment inferior o igual a 16. Si ja teniu aparells de gran enlluernament, afegiu-hi reixes o difusors com a solució temporal.
Utilitzeu una temperatura de color massa freda o massa càlida
La temperatura de color incorrecta fa malbé l'ambient de la sala de reunions. Dos extrems comuns:
- Massa fred (6500K i més): la llum apareix blava, com un quiròfan o un magatzem. Els participants se senten tensos i durs; els tons de pell semblen pàl·lids o verdosos. Durant les videotrucades, el balanç de blancs de la càmera es desactiva, cosa que fa que tota la imatge sigui fresca.
- Massa càlid (3000K i per sota): la llum apareix de color groc-taronja, com una cafeteria o una sala d'estar. Encara que acollidor, pot fer que la gent es relaxi fins al punt de somnolència. A les reunions llargues de la tarda, la llum càlida redueix significativament la concentració i fins i tot pot provocar somnolència.
L'interval recomanat per a les sales de reunions és de 3500K a 4500K. Entre aquests, 4000K és el més versàtil, equilibrant claredat i comoditat. Si el projecte necessita flexibilitat, hi ha disponibles productes blancs ajustables (2700K–6500K), però per a l'ús diari recomanem bloquejar uns 4000K.No trieu temperatures de color extremes en funció de les preferències personals; considerar la funció de reunió.
No es comprova la compatibilitat del sostre
Trieu els llums, però en la instal·lació trobeu que les condicions del sostre no coincideixen: aquesta és una font important de reelaboració. Problemes comuns:
- La mida del tall no coincideix: heu comprat llums de panell encastats de 600 × 600 mm, però l'espai de la graella del sostre és de només 595 mm o la profunditat del ple és inferior a 80 mm, de manera que l'aparell no s'adapta.
- Capacitat de càrrega insuficient: els panells de llums suspesos (sobretot mides grans o amb respatller acústic) poden pesar entre 5 i 10 kg. Si el sostre és només un marc d'acer lleuger amb plaques de guix i sense ancoratges incrustats, la suspensió forçada trencarà el sostre.
- Els llums de superfície bloquegen el foc o els elements de climatització: els accessoris de superfície fixats directament al sostre poden bloquejar els capçals d'aspersió, detectors de fum, difusors d'aire o panells d'accés, violant els codis d'incendis.
- Ús de llums empotrables en un sostre no suspès: la llosa de formigó a la vista no es pot tallar, però heu comprat llums encastats; s'hauran de tornar o convertir en suports de muntatge superficial, afegint-hi un cost.
Abans de la instal·lació, heu de confirmar: tipus de sostre, dimensions de tall, profunditat del plenum, capacitat de càrrega i ubicacions dels equips d'incendi/HVAC. Per als projectes d'adaptació, es recomana mesurar in situ o enviar fotos al proveïdor. Oferimsuport al projecteper ajudar a verificar les condicions del sostre i evitar reelaboracions.
Oblidant les necessitats d'atenuació
Moltes sales de reunions s'han acabat només per trobar que la brillantor total és massa brillant durant les presentacions, les cares estan sobreexposades durant les videotrucades i no hi ha cap opció amb poca llum per a la neteja fora de l'horari. El motiu:no es va planificar cap capacitat d'atenuació.
Les sales de reunions no són espais "sempre amb plena lluminositat". Els diferents estats d'ús requereixen diferents nivells de brillantor:
- Discussió/lectura → 100%
- Projecció/presentació → 60–70% (redueix els reflexos de la pantalla)
- Videotrucada → 80–90% (assegura una il·luminació facial uniforme)
- Pausa/neteja → 10–20%
Si les llums no admeten l'atenuació, només podeu recórrer a "apagar algunes llums", però això provoca una brillantor desigual, cosa que empitjora.L'enfosquiment no és un luxe; és una funció pràctica. Recomanem com a mínim controladors d'atenuació de 0 a 10 V amb controls rotatius de paret o panells d'escena. Per a una integració més avançada, connecteu-vos a sistemes de control intel·ligents per a una regulació automàtica programada o basada en sensors.
Ignorar les necessitats d'atenuació és el "lament" més comú després de completar un projecte. Planifiqueu amb antelació: l'augment de costos és petit, però la millora de l'experiència de l'usuari és enorme.
Aquests cinc errors cobreixen els inconvenients típics des de la selecció fins a la instal·lació. Evitar-los vol dir que el 80% del projecte d'il·luminació de la sala de reunions ja té èxit. Si el vostre projecte té requisits especials (sostres molt alts, parets corbes, temperatura de color personalitzada o control intel·ligent), la següent secció ofereixsolucions personalitzades i preguntes freqüents– poseu-vos en contacte amb nosaltres directament per obtenir assistència individual.
Opcions de llum LED personalitzades per a projectes
Les llums del panell d'especificacions estàndard poden cobrir el 80% dels requisits de la sala de reunions. Però alguns projectes, especialment les seus de marques, edificis d'oficines de gamma alta o empreses de cadena, exigeixen una major coherència, adaptació espacial o experiència intel·ligent. En aquests casos, la personalització esdevé clau. Les quatre capacitats de personalització següents us ajuden a elevar la il·luminació de la sala de reunions de "suficient" a "ajustada amb precisió".
Talla personalitzada
Les mides estàndard de la llum del panell són principalment 600 × 600 mm, 600 × 1200 mm, 300 × 1200 mm. Però els projectes reals sovint es troben amb mòduls de sostre no estàndard (per exemple, 625 × 625 mm o mides imperials), zones de franges estretes inusuals o sostres corbats/irregulars. En aquests casos,mida personalitzadaés l'única solució.
Escenaris típics:
- Una sala de reunions de la seu corporativa utilitza detalls del sostre de placa de guix de 750 × 750 mm: els llums de panell estàndard de 600 mm deixarien buits antiestètics.
- Un espai estret per sobre d'una mampara de vidre llarga requereix que s'encastin llums de panell ultra prims de 200 × 1200 mm.
- Tot un pis d'oficina vol unificar el llenguatge de disseny, amb tots els accessoris amb una amplada consistent de 450 mm.
Les mides personalitzades poden assolir longituds de 300 mm a 2400 mm lliurement, amplades de 150 mm a 900 mm i el gruix es pot reduir a 15 mm o menys. Apte perProjectes OEMo subministrament de lots comercials a gran escala. Si trobeu una situació en què les mides estàndard no s'ajusten, oferim eines fetes per comanda o personalització de tall a mida.
Temperatura de color personalitzada
Tot i que 4000K és la recomanació general per a sales de reunions, alguns projectes requereixen una alineació exacta amb la identitat de la marca o el disseny d'interiors. Per exemple:
- La sala de reunions de la seu d'una marca minorista requereix un 3500K constant a tot l'espai per combinar amb els acabats de fusta càlids de la sala d'exposició i els passadissos.
- La sala de juntes d'un bufet d'advocats de gamma alta tria 3000K per complementar els panells de paret de noguera i els seients de cuir, posant èmfasi en la calma i la privadesa.
- La sala de revisió d'una institució mèdica o de disseny necessita una temperatura de color alta de 5000 K per al judici més crític de colors i detalls.
La temperatura de color personalitzada es pot bloquejar a qualsevol valor especificat (per exemple, 3500K, 4500K, 5000K) amb una tolerància de ±100K. També oferimblanc ajustableproductes (2700K–6500K) que, juntament amb un sistema de control, permeten l'ajust simultània de la brillantor i la temperatura del color. Per a empreses de cadena o projectes transfronterers, la personalització de la temperatura del color garanteix entorns de llum coherents a diferents plantes i diferents ciutats.
Regulació personalitzada o control intel·ligent
L'enfosquiment ha passat d'un "agradable tenir" a un requisit bàsic per a molts projectes. La personalització va més enllà: integrant profundament el control de la il·luminació amb els sistemes de sales de reunions, l'automatització d'edificis o els hàbits dels usuaris.
Els requisits de personalització habituals inclouen:
- Preajustos d'escena: canvi d'un botó entre el "mode de presentació" (la llum sobre la pantalla s'atenua al 30%, l'àrea de la taula 60%), el "mode de vídeo" (fins i tot il·luminació facial, sense enlluernament), el "mode de brillantor total" (100% per netejar o configurar).
- Integració de sensors: sensors d'ocupació i llum diürna: els llums s'encenen quan entren persones, s'apaguen quan es desocupen o es compensen automàticament en funció de la llum natural de les finestres.
- Integració de protocols de tercers: suport per DALI-2, Zigbee, KNX o Bluetooth Mesh, connectant directament amb Crestron, Control4, Tuya, etc.
- Integració del sistema de reunions: quan el sistema de reserva de sales detecta l'inici d'una reunió, els llums canvien automàticament a una escena predeterminada; un cop acaba la reunió, s'apaguen amb un retard.
Per a projectes comercials que ho requereixincontrol intel·ligent, oferim solucions personalitzades completes, des de controladors i controladors fins a la integració del sistema, no només la frase "regulable".
Suport OEM / ODM
Per als integradors, empreses de disseny o propietaris de marques, més enllà de la funció del producte, cal mostrar la seva pròpia identitat o especificacions tècniques a la lluminària.Suport OEM/ODMus actualitza de "comprador" a "propietari de la solució".
Oferim:
- OEM (etiqueta privada): el logotip de la vostra marca, el model de producte i les especificacions impresos a la carcassa, el bisell o l'embalatge de la llum del panell. L'aspecte de l'aparell es pot personalitzar al vostre color corporatiu (p. ex., pintura de bisell a un Pantone específic).
- ODM (fabricació de disseny original): des de l'estructura mecànica fins al disseny òptic i circuit de controlador, desenvolupem un model exclusiu segons els vostres requisits tècnics. Inclou disseny ultra prim, estil sense marc, retalls especials, combinacions personalitzades de temperatura de color/CRI, etc.
- Exclusivitat del projecte: per a empreses de grans cadenes o projectes emblemàtics, oferim l'exclusivitat del model per garantir que la mateixa especificació només es subministra a aquest client.
Tant si es tracta d'una sala de juntes de gamma alta que requereix desenes d'unitats com d'un projecte de campus corporatiu que en necessita milers, OEM/ODM us ajuda a crear barreres de diferenciació de productes i projectes.
Les opcions de personalització anteriors es basen en capacitats de fabricació provades i casos d'enginyeria. Si teniu necessitats específiques de projecte, ja sigui un dibuix de sostre no estàndard o una integració completa del sistema de sala de reunions intel·ligents, poseu-vos en contacte amb nosaltres directament per obtenir solucions tècniques i pressupostos. A continuació, responem a les 8 preguntes més freqüents sobre la selecció per eliminar encara més els dubtes restants abans de la compra.
PMF
A continuació es mostren les 8 preguntes més freqüents sobre la selecció de la il·luminació de la sala de reunions. Les respostes són breus i directes, i t'ajudaran a resoldre ràpidament els dubtes finals abans de prendre una decisió.
Preguntes i respostes
1. Quina mida de llum del panell he d'utilitzar per a una petita sala de reunions?
600×600 mm, 1–2 unitats, sortida total de lumens 3000–4000 lm. Consulteu la taula de recomanacions a H24.
2. He de triar 4000K o 5000K per a una sala de reunions?
Prefereixo 4000K. Equilibra la claredat i la comoditat per a la majoria dels escenaris de reunions. 5000K és més fresc i es pot utilitzar per a sales de revisió professionals on el criteri de color és extremadament important, però no es recomana per a reunions diàries.
3. Quin valor UGR és adequat per a reunions de vídeo?
UGR Menor o igual a 19 és el mínim; UGR Menys o igual a 16 és excel·lent. L'enlluernament baix garanteix que la càmera capti detalls facials clars sense sobreexposició ni ombres dures.
4. El sostre ja està acabat - encara puc instal·lar panells de llums encastats?
Sí, però haureu de tallar forats al lloc i confirmar que la profunditat del ple és suficient (normalment és superior o igual a 80 mm). Si no voleu danyar el sostre, canvieu a panells de llums de superfície per a una instal·lació més ràpida.
5. Quins protocols d'atenuació admeten els llums del panell?
Els comuns inclouen 0–10V, DALI, DALI-2, PWM, Zigbee, etc.. 0–10V ofereix el millor rendiment en relació amb el cost; DALI és adequat per a grans projectes i integració de sistemes. Quan seleccioneu, confirmeu que el controlador coincideix amb el controlador.
6. Podeu personalitzar mides no estàndard o temperatures de color especials?
Sí. Admetem la personalització de la mida, la temperatura del color, el CRI, el color del bisell, etc., per a projectes OEM/ODM. Les quantitats mínimes de comanda depenen de les especificacions. Si us plau, proporcioneu dibuixos o requisits per a la discussió.
7. Quines certificacions necessiten els llums del panell?
Segons el mercat objectiu: per a la UE, CE i RoHS; per a Amèrica del Nord, UL i DLC; per als projectes nacionals xinesos, CCC o CQC són habituals. Per als projectes de sales de reunions, recomanem productes que proporcionin informes de prova antireflejos (UGR).
8. Quin és el termini de lliurament de les comandes a granel?
Especificacions estàndard normalment de 7 a 15 dies. Els projectes de mida personalitzada o OEM requereixen entre 20 i 30 dies (incloent-hi eines, mostreig, producció en massa). Es poden discutir horaris accelerats per a projectes urgents.
Aquestes preguntes freqüents cobreixen els punts clau des de la selecció fins a la contractació. Si el vostre projecte té necessitats més específiques, com ara suport de mesura in situ, mostres personalitzades o disseny d'il·luminació per a tota una planta de sales de reunions, poseu-vos en contacte amb nosaltres directament. La següent secció ofereix una explicació claracrida a l'acció i informació de contacte.
Sol·licita un pressupost / Descarrega el catàleg
Ara heu après sobre la lògica de selecció de la il·luminació de la sala de reunions, els errors habituals, les capacitats de personalització i les preguntes més freqüents. Si teniu un projecte concret per executar, aquí teniu tres passos directes.
CTA
Trieu l'acció que us convingui:
- 📥 Descarrega el catàleg de productes– Obteniu fulls complets d'especificacions de llum del panell, corbes fotomètriques, informes de proves UGR i guies d'instal·lació.
- 💰 Demana pressupost per projecte– Envieu les dimensions, la quantitat i els requisits de personalització de la vostra sala de reunions; rebre un pressupost preliminar en 24 hores.
- 🧑🔧 Contacteu amb l'assistència tècnica– Per a sostres no estàndard, control intel·ligent o projectes OEM, assistència d'enginyeria individual per al disseny de solucions.
👉 Feu clic als botons següents per anar a la pàgina corresponent.
Formulari de contacte
Per a una cotització ràpida o consultes tècniques, proporcioneu la informació següent (com més detallada, més ràpid podrem respondre):
- Nombre de sales de reunions i àrea per habitació (㎡)
- Quantitat requerida (unitats)
- Requisits especials (mida/temperatura del color/atenuació/UGR/certificació/temps de lliurament)
- El teu nom, correu electrònic, número de telèfon
Et respondrem en el termini d'un dia laborable. Per a dibuixos formals o prototips personalitzats, carregueu els fitxers adjunts o anoteu-los directament.
📮 Àrea d'enviament de formularis 👉 bwzm88@benweilighting.com /whatsapp:+8613007285242
Sol·licitud de mostra
Abans de comprometre's amb una comanda a granel, verificar el rendiment del producte en condicions reals és l'enfocament més segur.
Podem oferir:
- Mostra estàndard– especificacions regulars (per exemple, 600 × 600 mm, 4000K, UGR inferior o igual a 19) per a proves funcionals i avaluació d'efectes.
- Mostra personalitzada– fet amb la mida no estàndard del vostre projecte, la temperatura de color especial o la marca OEM, per a la preacceptació o la visualització del projecte.
- Kit d'avaluació del projecte– Per a projectes grans, podem subministrar múltiples llums + controladors + controladors per crear un entorn de prova real de sala de reunions.
Els costos de la mostra es poden deduir de la comanda final a granel. Simplement envieu asol·licitud de mostraamb els antecedents del vostre projecte i prioritzarem el processament i organitzarem l'enviament.
Aquesta guia cobreix tot el recorregut des de "per què és important la il·luminació de la sala de reunions" fins a "com adquirir i implementar". Si teniu cap pregunta restant, no dubteu a posar-vos en contacte amb nosaltres mitjançant els mètodes anteriors.









