Quins són els estàndards de la il·luminació de l'estadi de cricket
La il·luminació d'un camp de cricket requereix un disseny acurat. Hem de complir tots els requisits d'il·luminació de cricket, inclosos els paràmetres de brillantor, homogeneïtat i temperatura de color, per completar el treball amb èxit. Són crucials perquè una configuració adequada d'il·luminació de cricket pot augmentar el rendiment dels jugadors millorant la seva visibilitat.
Conèixer aquests estàndards ens permet seleccionar les millors llums de camp de cricket que compleixin els requisits necessaris per a la il·luminació. Els requisits típics d'il·luminació per a diversos tipus de camps o estadis de cricket, des d'aficionats fins a professionals, s'explicaran en aquest article.

Importància de les normes d'il·luminació de cricket
L'Índia, el Pakistan, les illes Britàniques i Austràlia són molt apassionats pel cricket com a esport. Hem d'entendre les necessitats úniques d'il·luminació dels estadis de cricket per construir els estadis més grans del món. En realitat, la gent és cada cop més conscient de la necessitat de salvaguardar el medi ambient al segle XXI. Per això, sovint escollim solucions d'il·luminació L ED eficients energèticament.
Com que els LED són més eficients energèticament que les llums HID, com ara l'halogenur metàl·lic i el vapor de mercuri, utilitzar-los als estadis de cricket pot reduir les emissions de carboni. llums utilitzant HPS i LPS. Tot i que els LED no sempre són necessaris per als llums de cricket, un nombre creixent de contractistes d'il·luminació de camps de cricket opten per apagar els llums HID als camps de cricket per als LED.
Una il·luminació LED del camp de cricket decent i eficient energèticament s'ha convertit en essencial a mesura que cada vegada hi ha més gent que juga a la nit. Per a qualsevol tipus de camp de cricket, LedsMaster fabrica i subministra les solucions d'il·luminació d'estadi de més alt calibre.
Quins són els estàndards i requisits per a la il·luminació del camp de cricket?
Es diu que la brillantor i l'homogeneïtat de la llum són factors crucials per a les solucions d'il·luminació esportiva, ja que l'experiència de l'usuari es veuria afectada significativament si el camp de cricket és massa brillant o massa fosc. Els ulls dels jugadors de cricket poden esforçar-se per intentar veure clarament la pilota de cricket que es mou ràpidament sota una il·luminació brillant o distractora.
En termes generals, el camp de cricket hauria de ser més brillant com més intensa sigui la competició. Per exemple, necessitem l'estàndard de nivell màxim de lux per a la il·luminació de cricket, que és de 1500 lux, si el camp de cricket està pensat per a la transmissió de partits. Alguns llocs de cricket requereixen una il·luminació tan brillant com entre 2500 i 3000 lux. Això és perquè gravar vídeos requereix una il·luminació tan forta.
Els requisits d'il·luminació per a partits de cricket no televisats són una mica més baixos, entre 500 i 750 lux. Els estàndards d'il·luminació es redueixen entre 300 i 500 lux per a camps de cricket de pràctica i oci.
Podem crear un ambient còmode per als jugadors de lleure sense el requisit d'una il·luminació tan dura als camps de cricket amateur.
Podem tenir en compte la degradació del lumen, per tant, de tant en tant es recomana un factor de correcció de {{0}},8 a 0,9. Després d'un temps d'ús, la pèrdua de lumen sol estar entre el 20 i el 30 per cent. 80,000 a 120.000 hores, aproximadament.
Voleu ajuda amb el disseny i les especificacions de la il·luminació de l'estadi de cricket. Si us plau, no dubteu a posar-vos en contacte amb nosaltres; LedsMaster és una empresa d'il·luminació que ofereix un disseny d'il·luminació expert i gratuït per a diversos estadis i camps de cricket. Simplement envieu-nos un missatge per rebre un disseny i una consulta gratuïta d'il·luminació. Els nostres representants de vendes i enginyers estan preparats per respondre les vostres preguntes i oferir-vos les millors opcions d'il·luminació d'estadi de cricket per satisfer totes les vostres necessitats d'il·luminació.
Disseny d'il·luminació de l'estadi de cricket Benwei

| Article No. | BW-FL-1000W |
| Voltatge d'entrada | 100-265V CA |
| Potència | 1000W |
| Flux lluminós | 150,000 lumen |
| Eficiència lluminosa | 150 LM/W |
| Font de llum | SMD 5050 |
| Dimensió |
792 mm * 632 mm * 215 mm |
| Pes | 19,6 kg |
| Equivalent | Equivalent a 4000 W HPS |
| CCT | 2700K/3000K/ 4000K/ 5000K/ 5700K/ 6500K |
| Angle del feix | 60 graus / 90 graus / 70 graus X145 graus / opcional |
| Factor de potència | >0.95 |
| Índex de reproducció cromàtica | Ra70 (Ra80, Ra90 opcional) |
| lent òptica | Lent de PC (grau òptic) |
| Classificació IP&IK | IP66/IK08 |
| Certificat | CE/ROSH/ISO9001 |
| Temps de treball / Humitat | -45 a més 50 ºC / @Ta=25 ºC |
| Garantia | 5 anys de garantia |
| Vida útil nominal | 50,000 hores més |




